Bulut Çözümleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, birçok kurum kendi sanallaştırma altyapılarını hazırlayarak buradaki kaynaklarını hizmet olarak sunmaya başladılar. Bunlardan bazıları sağladığı hizmetleri genişleterek farklı kıtalarda farklı bölgelerde veya farklı ülkelerde bulunan devasa veri merkezi çiftlikleri kurarak çok daha verimli ve güvenilir hizmetler sunmaya başladı. Ayrıca bu veri merkezleri arasındaki network bağlantılarının güçlendirilmesi ile bölgeler arası yedekliliği sağlayarak yüksek erişilebilirlik garantisi vermeye başladılar. Verinin her yerden her zaman ulaşılmasını isteyen işletmeler için bulut çözümleri çok önemli bir kaynak olmaktadır.

Birçok işletme için hız çok önemlidir. Örneğin bir proje belirlendi ve ihtiyaçlar listesinde belli özelliklere sahip sunucular, storage’lar ve network ekipmanları bulunmakta. Bu donanımların ilk yatırım maliyeti de yüksek olmasına rağmen projenin getirisi göz önüne alınarak karşılandı fakat buna rağmen çoğu zaman gerekli donanımların temin edilmesi birkaç gün hatta yurtdışından gelmesi durumunda 4-6 hafta arası gibi bir zaman alabilmektedir. Ürünler geldikten sonra kurulum süreleri de eklenince proje başlangıç süreleri aylar sürebilmekte. Halbuki bulut teknolojiler kullanılarak, birkaç dakika içerisinde istediğiniz ortamı hızlıca kurup erişebilir, eriştiğiniz bu ortamlar için de kullandığınız kadar ödeme yaparak çok daha yüksek faydalar sağlayabilirsiniz.

Bulut teknolojileri ihtiyaçlarınıza ait çözümü planlarken, işletme ihtiyaçlarınıza ve hedeflenen bütçeye en uygun çözümleri size sunuyoruz.


Bulut ÇözümlerimizKurumunuza özel fiyat teklifi için lütfen bizimle irtibata geçin.
sales@nimedeux.com
error: Content is protected !!